Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mateusz Kamiński na ostatniej prostej przygotowań do kajakarskich mistrzostw świata

Zdjęcie pochodzi z facebooka Mateusza Kamińskiego

Do mistrzostw świata w kajakarstwie zostały zaledwie trzy tygodnie. W węgierskim Szeged rozgorzeje walka o tytuły mistrzowskie, ale również o kwalifikacje olimpijskie.

Dużą szansę na Tokio ma kanadyjkarz OKSW Olsztyn – Mateusz Kamiński. Póki co, przyjechał na kilka dni do Olsztyna, ale – jak mówi – to wcale nie oznacza przerwy w przygotowaniach. Z Mateuszem spotkaliśmy się bowiem… na ulicy Olimpijskiej, gdzie chwilę wcześniej zakończył trening:

Ten pobyt w domu jest bardzo krótki, nie oznacza on jednak odpoczynku, cały czas jestem w treningu. Oczywiście znajdę czas na spotkanie ze znajomymi, jednak głównie muszę skupić się na wodzie. Teraz intensywność przygotowań jest mniejsza, można powiedzieć, że wróciliśmy do obciążeń z zimy. Najbliższe 4-5 dni to taki trening odpoczynkowy, jednak cały czas trening. Następnie wejdziemy w dużą intensywność, skupimy się na szybkości łódki, aby na zawodach było jak najszybciej.

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mistrzostwa Świata
Agata Barwińska z Iławy walczy w żeglarskich mistrzostwach świata w klasie Laser Radial

W Sakaiminato w Japonii trwają mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn w klasie Laser Radial. Polskę reprezentują Magdalena Kwaśna z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego oraz Agata Barwińska z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV