Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mateusz Mate.o Otremba: jestem w roli usłużnej, to jest dla mnie i tak wielki zaszczyt

Grzegorz Kasjaniuk i Łukasz Adamski – gospodarze audycji Okno na kulturę

Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk w kulturalnym programie „Okno na kulturę” rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się również goście ze świata kultury.

Gościem w audycji jest Mateusz Mate.O Otremba, kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf. Rozmowa dotyczy min. nowej płyty „KRÓL WSZECHŚWIATÓW” wydanej w czerwcu 2017 roku. Mate.O debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał sześć autorskich albumów: „Totalne Uwielbienie” (1997), „Jesteś dobry dla mnie” (2002), „Zapominam siebie” (2006), Mate.O Akustyczny i Przyjaciele „Usiądź przy mnie” DC&DVD (2012), Mate.O & GŁYK P.I.K Trio „Kolędy Narodów”(2014), „Pieśni Naszych Ojców” (2016). Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami: TGD oraz New life’m, z którymi nagrał w sumie 6 albumów. Współpracował z wybitnymi artystami jak: Natalia Niemen, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Piotr Wojtasik, Mieczysław Szcześniak. Muzyki Mate.O, nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy, rocka, folku, indie, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły swoich wielu odbiorców i wiernych fanów.

Posłuchaj audycji Okno na kulturę

00:00 / 00:00
Autorzy recenzują:

  1. Film. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” reż. Paolo Genovese (udane włoskie kino dotykające odwiecznego zagadnienia kłamstwa i prawdy)
  2. Książka. „Wybudzenia. Powrót do życia. Polskie historie” Katarzyna Pinkosz (o osobach, które wyszły ze śpiączki i tych, którzy nadal o to walczą)

 

(GKasjaniuk/ŁAdamski//BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Adamski
Piotr Chomicki: to była jedna z najdłuższych pieszych pielgrzymek w historii Kościoła

Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk w kulturalnym programie „Okno na kulturę” rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się również goście ze świata...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV