Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mateusz Morawiecki: Warmia i Mazury to jedno z województw, które najgorzej sobie radzi ze środkami unijnymi


Warmińsko-mazurskie jest jednym m z trzech województw, które najgorzej sobie radzą z wydawaniem środków unijnych i inwestycjami – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Polskim Radiu Olsztyn.

Szef rządu przekonywał, że potrzebna jest zmiana.

Wybory samorządowe są bardzo ważne. Akurat warmińsko-mazurskie to jedno z trzech województw, które najgorzej sobie radzi z środkami unijnymi, inwestycjami, z wykorzystaniem szans, które my wytworzyliśmy. Ponieważ nasz wielki program uszczelnienia podatków tak zadziałał, że są środki na politykę społeczną, ale są i środki na politykę infrastrukturalną.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego liczby oddają rzeczywistość.

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego jest wśród trzech najsłabszych marszałków, którzy nie radzą sobie z wydawaniem, inwestowaniem środków unijnych (…) Podkreślam to w kontekście nadchodzących wyborów, ponieważ rzeczywiście mogą to być bezpowrotnie utracone szanse.

Premier mówił także o spodziewanym wyniku PiS-u w wyborach do sejmiku warmińsko-mazurskiego. Podkreślił, że „partia poszerza polityczny stan posiadania w rozumieniu liczby radnych (…) po to, by móc zawierać ewentualne koalicje w różnych miejscach i aby ziemia warmińsko-mazurska lepiej się rozwijała”.

Szef rządu zaznaczył, że jeszcze przed rokiem 2015, województwo warmińsko-mazurskie nazywano „wykluczonym komunikacyjnie”.

Nasze inwestycje S51, S16 z Olsztyna, z Biskupca, w kierunku Ełku, odbudowują ruszt komunikacyjny całego województwa. Drogi lokalne dla powiatów nadgranicznych Braniewo, Węgorzewo, będą bardzo ważne z punktu widzenia zwiększenia nie tylko komfortu życia mieszkańców, ale szans na przyciąganie nowych inwestorów.

Posłuchaj rozmowy z Mateuszem Morawieckim

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia, Mazury, premier
Premier Morawiecki odwiedził Ostródę. Spotkał się z młodzieżą polskiego pochodzenia z Litwy, Ukrainy i Białorusi

"Chcemy, żeby Polacy wracali do kraju" - mówił premier Mateusz Morawiecki, który w Ostródzie odwiedził Dom Polonii. To placówka prowadzona przez Stowarzyszanie Wspólnota Polska. Premier zaznaczył,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV