Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Maturzyści mają za sobą egzamin pisemny z języka angielskiego

Egzamin maturalny w LO 3 w Olsztynie. Fot. Ł. Sadlak

Do egzaminu z angielskiego na poziomie podstawowym podeszło ponad 257 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Język angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze. Egzamin na poziomie podstawowym trwał dwie godziny. W tym czasie uczniowie zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi między innymi umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem. Absolwenci musieli też napisać wypracowanie.

Po teście maturzyści zgodnie oceniali, że był łatwy.

00:00 / 00:00

Angielski jest też najczęściej wybieranym przez tegorocznych absolwentów przedmiotem dodatkowym na poziomie rozszerzonym. Wybrało go prawie 50 procent zdających. Oprócz tegorocznych maturzystów egzamin z języka angielskiego pisali także absolwenci z lat ubiegłych. Łącznie z tegorocznymi maturzystami do egzaminu na poziomie podstawowym podeszło ponad 271 tysięcy osób. Angielski zdają także absolwenci klas dwujęzycznych.

 

(IAR/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, egzamin, matura
Maturzyści pisali dziś obowiązkowy egzamin z matematyki

To przedmiot najczęściej oblewany przez maturzystów. Dziś (5 maja) odbyła się obowiązkowa matura z matematyki. W olsztyńskim III Liceum Ogólnokształcącym uczucia po tym egzaminie były mieszane....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV