DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Mazur Warmiakom punktów nie urwał. Olsztyńscy szczypiorniści udanie zakończyli rok

Warmia Energa wróciła na zwycięskie tory. Fot. materiały prasowe

Piłkarze ręczni Warmii Energi Olsztyn udanie zakończyli rok. Olsztynianie pokonali w hali Urania Mazura Sierpc 27:20 (12:10).

Goście momentami doganiali olsztyńską drużynę i opadli z sił dopiero w końcówce. Gospodarze z kolei musieli sobie radzić bez swojego lidera – Marcina Malewskiego. Dlatego bardzo zadowolony z cennych punktów był grający szkoleniowiec Warmiaków, Daniel Żółtak.

To było bardzo trudne spotkanie, bo ten mecz do 48. minuty był na styku. Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz, ale myśleliśmy, że wcześniej uda nam się odskoczyć rywalom.

– mówił trener olsztyńskiej drużyny. W barwach Warmii Energi ponownie zadebiutował Szymon Hegier. Kołowy wrócił do gry po półrocznej przerwie, kiedy to jego dotychczasowy klub – Orkan Ostróda – wycofał się z rozgrywek. Jak mówił, jest bardzo zadowolony z powrotu do rywalizacji.

Posłuchaj rozmowy z Szymonem Hegierem.

00:00 / 00:00

źródło: zprp.pl

M.Świniarski

Więcej w Daniel Żółtak, Szymon Hegier
Szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn zagrają ostatnie w tym roku spotkanie

Na własnym parkiecie Warmia Energa Olsztyn zmierzy się jutro z Mazurem Sierpc. To teoretycznie słabszy przeciwnik - znajduje się na 11. miejscu w tabeli, podczas gdy...