Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
IMIENINY: Józefa, Lubomira, Ramony
EUR: 4.217 CHF: 3.8951
USD: 3.8696 GBP: 5.0021
Logowanie
 

Mazurski odcinek trasy krajowej 65 zostanie przebudowany. Zmodernizowane będą odcinki od granicy województwa do Gołdapi

W Ełku wiceminister infrastruktury i budownictwa podpisał program inwestycyjny drogi 65. Fot. M. Lewiński

 

W Ełku wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał program inwestycyjny. Dokument zapewnia, że resort sfinansuje tę inwestycję w całości.

Zmodernizowane będą odcinki od granicy województwa, przez Nową Wieś Ełcką, Ełk, Gąski, Olecko i Kowale Oleckie aż do Gołdapi. Mazurski odcinek będzie kosztował 350 milionów złotych. W Ełku Jerzy Szmit podkreślał, że droga 65 jest bardzo ważna dla mieszkańców tej części regionu.

Przenosi bowiem ruch z północy, z Gołdapi do Ełku, prowadzi także do drogi ekspresowej S61. Ponadto tą trasą jedzie się do Białegostoku. Zmodernizowana droga będzie więc ważnym łącznikiem, swoistym spoiwem.

Zgodnie z podpisanym dokumentem inwestycja została podzielona na 7 etapów. Według ełckiego posła Prawa i Sprawiedliwości Wojciecha Kossakowskiego pozwoli to lokalnym firmom na konkurowanie z dużymi przedsiębiorstwami w przetargach. Planuje się, że droga będzie miała po jednym pasie w każdym kierunku, ale zostanie poszerzona. Przebudowane będą też skrzyżowania w okolicach Gołdapi i Olecka, a także most niedaleko Gąsek.

Ja najbardziej cieszę się z odcinka ełckiego. Mówimy tu o przebudowie dwóch ulic: Przemysłowej i Grajewskiej. W ciągu tych dróg znajdują się trzy ronda i trzy skrzyżowania, w tym jedne ze światłami.

Nową trasą nr 65 mamy pojechać do końca 2020 roku. Podpisany program inwestycyjny umożliwia teraz przygotowanie dokumentacji i prac projektowych. Zajmie się tym olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Następnie rozpisany zostanie przetarg.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Plan inwestycyjny DK 65

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Szmit, Kossakowski
Artur Chojecki: Wykluczenie komunikacyjne warmińsko-mazurskiego odchodzi do przeszłości

Wschodnia część województwa zostanie na dobre włączona do tras transeuropejskich – zapowiedział w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Gość poinformował także, że...

Zamknij