Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mazurski Park Krajobrazowy otwarty dla zwiedzających. Kajaki zostają na lądzie. Nieczynne jest też muzeum w Krutyni

Mazurski Park Krajobrazowy jest od dziś otwarty dla zwiedzających, zamknięte pozostaje jedynie muzeum przyrodnicze w Krutyni – poinformowano w dyrekcji Parku.

Na Krutyni nie ma kajaków. Wstęp do Mazurskiego Parku Krajobrazowego jest bezpłatny i nieograniczony. Jak poinformowano, otwarto wszystkie ścieżki i szlaki dla zwiedzających. Nieczynne jest jedynie muzeum przyrody w Krutyni.

Mazurski Park Krajobrazowy został utworzony w grudniu 1977 roku w celu zachowania wartości przyrodniczych, kulturowych i historycznych tego obszaru Mazur. W granicach Mazurskiego Parku Krajobrazowego znajduje się największe w Polsce jezioro Śniardwy oraz północna część Puszczy Piskiej z rzeką Krutynią, która jest popularnym szlakiem kajakowym. Obecnie, z powodu braku możliwości noclegów w hotelach i pensjonatach po Krutyni nie odbywają się żadne rejsy.

Mazurski Park Krajobrazowy obejmuje swoimi granicami części gmin: Piecki, Mrągowo, Świętajno, Ruciane-Nida, Mikołajki, Orzysz i Pisz.

 
Autor: PAP/J. Kiewisz-Wojciechowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Krutyń, Mazurski Park Krajobrazowy, kajaki
Najodważniejsi wzięli udział w noworocznym spływie rzeką Łyną. „Momentami wiało, ale i tak było ciepło”

20 osób wzięło udział w noworocznym spływie kajakowym. Śmiałkowie mieli do pokonania  odcinek od Bartąga do olsztyńskiego zamku. Od kilkunastu lat PTTK organizuje noworoczne spływy Łyną....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV