Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mazurskie Agro Show w Ostródzie – potężny korek

Ogromne opryskiwacze, silne ciągniki i pojemne kombajny – w Ostródzie trwają Targi Mazury Agro Show. Jest tam ponad 150 wystawców. Kierowcy sygnalizują, że z powodu targów Ostróda jest zakorkowana. Korek sięga DK7.

Oferty prezentują producenci maszyn rolniczych, roślin i zwierząt. To największa tego typu impreza w północno-wschodniej Polsce. Wczoraj targi odwiedziło co najmniej kilka tysięcy osób. Targi w ostródzkiej hali Expo Mazury można odwiedzać do 17. Ze względu na ogromne zainteresowanie tą wystawą organizatorzy zwiększyli liczbę miejsc parkingowych. Dodatkowe miejsce dla samochodów wyznaczono kilkaset metrów za halą jadąc drogą nr 15. w stronę Iławy. Dodajmy, że wczoraj, przed wjazdem na targi utworzyły się ogromne korki. Niektórzy czekali nawet po kilkadziesiąt minut.

Na miejscu był także nasz reporter.

00:00 / 00:00

W targach w Ostródzie uczestniczył także minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, który spotkał się z rolnikami.

Na targach są  także stanowiska ministerialnych agencji. Ich pracownicy podpowiadają m.in. jak pozyskać pieniądze, na przykład na kupno maszyn.

00:00 / 00:00

W ubiegłym roku, w ciągu dwóch dni, wystawę w Ostródzie odwiedziło ponad 18 tysięcy osób. Wówczas swoje oferty prezentowało stu wystawców.

20 marca ruszy nabór wniosków o dofinansowanie na modernizację gospodarstw rolnych – zapowiedział w Ostródzie minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Szef resortu rolnictwa gościł na Targach Mazury Agro Show.

To pieniądze z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Płatności obszarowe są wypłacane na bieżąco. Można ubiegać się też o dodatkowe pieniądze ze względu na ubiegłoroczną suszę – mówił w Ostródzie szef resortu rolnictwa.

00:00 / 00:00

Minister rolnictwa dodał, że we wtorek rząd przyjmie projekt uchwały dotyczący obrotu ziemią rolną. Zakłada on, że dzierżawa będzie podstawową formą gospodarowania państwowymi gruntami:

00:00 / 00:00

W poniedziałek minister Krzysztof Jurgiel będzie postulował w Brukseli o dalsze dofinansowania dla producentów wieprzowiny.

 

(mlewin/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, Ostróda
Rozmowy w Ostródzie ministra Krzysztofa Jurgiela z rolnikami

  20 marca ruszy nabór wniosków o dofinansowanie na modernizację gospodarstw rolnych - zapowiedział w Ostródzie minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Szef resortu rolnictwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV