DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Medale i puchary przełajowców z Dywit na mistrzostwach województwa

Złoto, srebro i dwa puchary w klasyfikacji drużynowej – tak zaprezentowali się w Otwartych Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS reprezentanci Gminy Dywity. Pierwsza impreza przełajowa na Warmii i Mazurach odbyła się w piątek 24 lutego w Pasłęku.

Bardzo dobrze spisali się podczas mistrzostw województwa zawodnicy klubu GUKS Asy Dywity. Złoty medal w biegu młodziczek zdobyła Ola Król, która wygrała bieg na dystansie 1500 metrów. W tym samym biegu Ala Jabłońska zajęła punktowane 19 miejsce. Za tydzień Ola weźmie udział w Mistrzostwach Polski LZS w Żerkowie.

W biegu chłopców świetnie spisał się Mateusz Maleszka, który po dobrym biegu na dystansie 1000 metrów zdobył srebrny medal. W biegu dziewcząt na dystansie 1000 metrów dzielnie walczyły najmłodsze biegaczki. Wysokie, piąte miejsce zajęła Julia Kopiczyńska, siódma była młodsza o 2 lata od większości rywalek Zuzia Stankiewicz. Dobrze pobiegły również Dagmara Milewicz – 10 miejsce, Fabiana Skuza – 11 miejsce, Oliwia Suchecka – 14 miejsce oraz Greta Bołtromiuk – 16 miejsce.

Wszystkie zawodniczki z Dywit, dzięki dobrym miejscom zapunktowały w klasyfikacji drużynowej. W biegu juniorów młodszych na dystansie 2000 metrów dobrze pobiegli Mikołaj Truszczyński minął linię mety jako piąty, zaś Sylwek Paluch był siódmy.

Dzięki świetnej postawie wszystkich zawodników w klasyfikacji klubów GUKS Asy Dywity wspólnie z KS Polonia Pasłęk zajęły pierwsze miejsce, zaś w klasyfikacji Gmin zrzeszonych w LZS Dywity uplasowały się na trzecim miejscu.

(ls)

Więcej w Pasłęk, lekkoatletyka, gmina Dywity, GUKS Asy
Kolejny rekord Bukowieckiego [FILM]

Konrad Bukowiecki z Gwardii Szczytno ustanowił nowy rekord Polski młodzieżowców w pchnięciu kulą. W południowoafrykańskim Potchefstroom osiągnął wynik 21 metrów i 17 centymetrów. To najlepszy tegoroczny...