DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro

Medale olsztyńskich pływaków na mistrzostwach w Szczecinie

W Szczecinie pływacy walczą też o kwalifikacje olimpijskie do Rio de Janeiro i minima czasowe na Mistrzostwa Europy Juniorów

Pływacy z AZS UWM Olsztyn i Kormorana Olsztyn walczą o medale podczas Głównych Mistrzostw Polski w pływaniu. Pierwszy dzień zawodów w Szczecinie, rozgrywanych na basenie 50-metrowym, był dla nich bardzo udany.

Joanna Zachoszcz została mistrzynią Polski na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. Kraulistka AZS UWM Olsztyn osiągnęła czas 8:41.23. Srebrny medal na tym samym dystansie zdobyła Justyna Burska. Popłynęła wolniej o zaledwie 20 setnych sekundy. Obie panie – wraz z klubowymi koleżankami Manuelą Wikieł i Pauliną Zachoszcz – wywalczyły też srebro w sztafecie.

Na drugim stopniu podium stanął także Krzysztof Pielowski. Zawodnik Kormorana Olsztyn zdobył srebrny medal na dystansie 1500 metrów. Osiągnął czas 15:27.78.

Pływacy z całego kraju walczą w Szczecinie nie tylko o tytuły mistrzowskie, ale również o kwalifikacje olimpijskie do Rio de Janeiro i minima czasowe na Mistrzostwa Europy Juniorów. Wyjazd na Węgry zapewnił sobie Mateusz Kasztelan z Kormorana. Zajął piąte miejsce na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym.

(kosk/bsc)

Więcej w sport, pływanie, AZS UWM Olsztyn, basen, mistrzostwa, pływacy
Ełk propaguje bieganie i zdrowy styl życia

Ponad 100 osób wzięło udział w akcji Polska Biega w Ełku. Zawodnicy biegli przez centrum miasta. Mieli do pokonania 3333 metry. Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek akcja...