Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MEN przedłużył zdalną naukę do 7 czerwca. Nie wiadomo, czy w tym roku szkolnym uczniowie wrócą do szkół

W przygotowywanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rozporządzeniu do 7 czerwca przedłużono ograniczenia w funkcjonowaniu szkół.

Jak wyjaśniła rzecznik MEN Anna Ostrowska, w rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca. Dziś wiceminister edukacji Maciej Kopeć mówił, że to ograniczenie potrwa do 26 czerwca, czyli końca zajęć dydaktycznych.

Zajęcia stacjonarne w szkołach nie odbywają się od 12 marca. Prowadzone jest nauczanie zdalne. Od 6 maja dopuszczono możliwość otworzenia żłobków i przedszkoli.

W oświadczeniu przesłanym PAP rzecznik MEN Anna Ostrowska przekazała, że ograniczenie funkcjonowania szkół zostanie przedłużone do 7 czerwca.

Obecnie szkoły funkcjonują w ograniczonym zakresie. Do 24 maja zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Uczniowie mają zajęcia z wykorzystania metod i technik kształcenia na odległość. W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca.

Dodała, że od 18 maja będą umożliwione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Od 25 maja – konsultacje dla uczniów klas 8 i maturzystów. Natomiast od 1 czerwca uruchomione będą konsultacje dla uczniów pozostałych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Na chwilę obecną nie ma jeszcze decyzji, czy uczniowie będą się uczyli na odległość, czy wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach po 7 czerwca. Nie ma jeszcze także decyzji, w jaki sposób będzie wyglądała nauka od 8 do 26 czerwca. Dalsze uruchomienie szkół i placówek oświatowych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych Ministra Zdrowia oraz GIS

– zaznaczyła Anna Ostrowska.

Dziś w programie Wirtualnej Polski wiceszef MEN Maciej Kopeć był pytany, czy w tym roku szkolnym wszyscy uczniowie pójdą jeszcze do szkół.

Nie ma takiej decyzji, aby uruchomić pracę pozostałych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. (…) Rozporządzenie, które zostanie wydane, będzie mówiło o przedłużeniu ograniczenia funkcjonowania szkół do 26 czerwca, czyli do końca zajęć dydaktycznych.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczniowie, uczeń, nauka, edukacja, nauczyciele
Chcą zaopatrzyć uczniów w sprzęt do zdalnej nauki. Trwa akcja #poDARujkomputer

GovTech Polska i resort finansów prowadzą akcję "#poDARujkomputer", której celem jest pozyskanie jak największej ilości niezbędnego sprzętu umożliwiającego uczniom korzystanie ze zdalnej nauki w czasie epidemii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV