Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami i gradem

Synoptycy ostrzegają przed burzami i gradem

Synoptycy wydali ostrzeżenie przed silnymi burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu w warmińsko-mazurskiem.

Jak przewiduje IMGW, burze i ulewy mają przechodzić nad regionem do wieczora do godziny 21. Lokalnie może spaść 35 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach osiągnie prędkość nawet 100 km/h.

Alerty ogłoszono w kilku regionach Polski. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak przestrzega, że pogorszenia pogody mogą się spodziewać także mieszkańcy południa i centrum Polski.

00:00 / 00:00

Tymczasem do niedzieli 19 czerwca trwały naprawy szkód spowodowanych przez nawałnice, które przeszły nad Warmią i Mazurami w piątek 17 czerwca. Energetycy przywracali dostawy prądu, a strażacy interweniowali w sumie ponad 2 tysiące razy. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło połamanych i powalonych przez wichurę drzew.

W piątkowych burzach w całym kraju zginęły 4 osoby, w tym dwie na Warmii i Mazurach. 35 osób, w tym 9 strażaków, zostało rannych.

 

(iar/kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, burza, grad, ostrzeżenie, synoptyk
Synoptycy ostrzegają: dziś kolejne załamanie pogody!

Prawie 60 wyjazdów do powalonych drzew, połamanych gałęzi i uszkodzonych linii energetycznych - to skutek burz, jakie przeszły popołudniu i wieczorem nad Warmią i Mazurami. Strażacy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV