Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Meteorolodzy ostrzegają przed przymrozkami. Najzimniej będzie na Warmii i Mazurach

Fot. fotolia

W nadchodzących dniach na terenie części Polski możliwe są przymrozki. Ostrzeżenie dotyczy między innymi Warmii i Mazur – podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Alert przed niedzielnymi przymrozkami dotyczy także województw: dolnośląskiego, lubuskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego i wielkopolskiego. Najzimniej ma być w warmińsko-mazurskiem, gdzie prognozuje się spadek temperatury do -5 stopni Celsjusza. Zgodnie z ostrzeżeniami synoptyków w województwach zachodniopomorskim, lubuskim oraz wielkopolskim przymrozki mogą pojawić się już dzisiaj.

Z kolei na południu kraju – w Małopolsce i na Podkarpaciu – przewiduje się intensywne opady. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że warunki pogodowe będą sprzyjać wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

W niedzielę na południu Polski mogą wystąpić opady śniegu. W powiecie tatrzańskim, w tym w Zakopanem, mogą być one intensywne – ostrzega IMGW.

IMGW zaleca ostrożność, a także śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w meteorolog, pogoda, ostrzeżenie, przymrozki, przymrozek
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem

Synoptycy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem na wschodzie województwa warmińsko-mazurskiego. Przemieszczają się one z południowego wschodu na północny zachód, a towarzyszą im opady...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV