Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mężczyzna, który kradł z cmentarzy ludzkie szczątki usłyszał kolejne zarzuty

Fot. P. Getka

Zdaniem śledczych, Dariusz R. znieważył ponad 20 nagrobków. Odpowie też za uszkodzenie mienia, bo strzelał z wiatrówki do samochodów.

Zdaniem prokuratury w latach 2003-2007 i od 2014 do 2017 roku Dariusz R. znieważył 21 nagrobków i ukradł z nich szczątki. Zrobił to na cmentarzach w Elblągu, Gdańsku, Gdyni, Redzie i Wejherowie.

Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia miejsc spoczynku i ograbienia lub usiłowania ograbienia grobów z ludzkich szczątków

– poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Śledczy przedstawili mężczyźnie także dodatkowe zarzuty uszkodzenia mienia. Jak ustalono podejrzany strzelał z wiatrówki do 75 samochodów. Robił to, gdy w nocy wracał z grabieży cmentarzy. Straty jakie spowodował wyniosły 35 tysięcy złotych.

Kolejne zarzuty dotyczą ukrycia dokumentów, którymi Dariusz R. nie miał prawa rozporządzać. Chodzi m.in. o dowody osobiste i dowód rejestracyjny samochodu. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. Grozi mu 8 lat więzienia.

To już drugie śledztwo w sprawie mężczyzny. Poprzednie zostało umorzone, bo biegli stwierdzili, że był niepoczytalny.

 

Autor: IAR
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, cmentarz, szczątki, zwłoki, grób, nagrobek
Kwestując, biegnąc i bawiąc się pomagają podopiecznym hospicjum. W Elblągu rozpoczęły się Żonkilowe Pola Nadziei

Gościem specjalnym elbląskiej imprezy był krakowianin Piotr Pogon, który opowiadał o nadziei. Mimo ciężkich chorób i niepełnosprawności zdobył cztery najwyższe szczyty Ziemi. W sobotę przy elbląskich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV