Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mężczyzna postrzelił kolegę podczas polowania. Proces ruszy na początku marca

40-latek, który podczas polowania postrzelił kolegę będzie miał normalny proces. Elbląski Sąd Rejonowy nie zgodził się na jego propozycję dobrowolnego poddania się karze. Mężczyźnie grozi kara do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku w lasach w okolicy wsi Przezmark koło Elbląga. Dwaj koledzy wybrali się na polowanie na dzika. W  trakcie doszło – jak twierdzi oskarżony – do nieszczęśliwego wypadku. W wyniku postrzału jego kolega został ranny. Sprawca dążył do ugody z pokrzywdzonym, chciał poddać się karze bez prowadzenia rozprawy. Do tego jednak nie doszło. Sąd zdecydował, że proces będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami. Ruszy na początku marca.

Przypomnijmy, podobny wypadek na terenie gminy Miłakowo zakończył się tragicznie. Tam 29 grudnia 2017 roku podczas polowania postrzelony został jeden z myśliwych, który mimo udzielonej pomocy medycznej zmarł.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, postrzelenie, myśliwy, rozprawa, polowanie
Zakończyła się rozprawa odwoławcza w sprawie maltretowania zwierząt w Cielętniku. Wyrok jeszcze w styczniu

Przed Sadem Okręgowym w Elblągu zakończyła się rozprawa odwoławcza ws. maltretowania zwierząt w Cielętniku niedaleko Braniewa. Chodzi o skandalicznie prowadzoną hodowlę na farmie grozy - bo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV