Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mężczyzna uśmiercił cztery kotki i porzucił je na działce. Przerażeni sąsiedzi zaalarmowali policję

Fot. Fotolia.com

Uśmiercił na swojej działce ogrodowej małe koty. O tym fakcie olsztyńskich policjantów zawiadomili sąsiedzi – działkowcy.

Policja otrzymała zgłoszenie, że na terenie jednego z ogrodów działkowych doszło do uśmiercenia kotów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna pozbawił życia cztery małe koty, a następnie porzucił je na terenie działki. O zdarzeniu poinformowali okoliczni sąsiedzi. Funkcjonariusze na miejscu znaleźli dwa martwe zwierzęta. W sprawie został zatrzymany 38-latek, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie.

– poinformowała starsza aspirant Małgorzata Demianiuk z olsztyńskiej policji.

Okazało się też, że mężczyzna jest podejrzany również o przywłaszczenie karty płatniczej i włamanie na rachunek bankowy osoby pokrzywdzonej poprzez dokonanie kilku płatności zbliżeniowych na terenie Olsztyna. Mężczyzna przyznał się także do tych zarzucanych mu czynów.

Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór. Za zabicie kotków grozi mu do 3 lat więzienia. Odpowie też za kradzieże z włamaniem w warunkach recydywy.

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w policja, zatrzymanie, mężczyzna, zabił cztery kotki
Napad na bank. Zamaskowani sprawcy okradli placówkę w Pieckach

Zamaskowani i uzbrojeni napastnicy okradli placówkę bankową w Pieckach. Trwa policyjna obława, a na drogach ustawiono policyjne blokady. Do napadu doszło około godz. 15.30 przy ul....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV