Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miał zastrzelić emerytowanego lekarza. Jest akt oskarżenia przeciwko 24-latkowi

Budynek sądu okręgowego w Olsztynie. fot. Przemysław Getka

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skieruje dzisiaj (30 grudnia) do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko 24-latkowi, który jest podejrzany o  zastrzelenie mężczyzn w parku.

29 maja zeszłego roku w Olsztynie przy ul. Głowackiego Paweł Z., posługując się rewolwerem oddał dwa strzały w głowę mężczyzny przechodzącego przez tamtejszy park, powodując jego śmierć. Ofiara była emerytowanym lekarzem.

Dwa miesiące później przeszukano mieszkanie zajmowane przez Pawła Z. i zabezpieczono rewolwer będący repliką broni wytworzonej przed 1885 r, na którą nie jest wymagane pozwolenie. Znaleziono też proch i pociski. Z opinii biegłych wynika, iż to właśnie z tej broni oddano strzały. Ustalono również, że rewolwer Paweł Z. kupił przez internet kilka dni przed zabójstwem.

Paweł Z. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa, składając wyjaśnienia. Powołani w sprawie biegli lekarze psychiatrzy, uznali że 24-latek był w chwili czynu całkowicie poczytalny.

Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, sąd, prokuratura, zabójstwo, rewolwer, akt oskarżenia, uwaga, pilne, 24-latek
Duchowny, żołnierz, patriota. Elblążanie uczcili pamięć ks. infułata Mieczysława Józefczyka

Minutą ciszy, podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta, elbląscy radni uczcili pamięć zmarłego 25 grudnia ks. infułata Mieczysława Józefczyka. Był on Honorowym Obywatelem Elbląga,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV