Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miało być społeczne działanie, a są oskarżenia o oszustwo. Emocje wokół Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Fot. T. Sowiński

Jednym ze zwycięskich projektów osiedlowych w Olsztynie jest modernizacja drogi dojazdowej do ogrodów działkowych „Na Wyspie”. Pomysł uzyskał prawie półtora tysiąca głosów poparcia. Czy to możliwe? Głośno zastanawiają się nad tym wnioskodawcy innych projektów złożonych z osiedla Podleśna.

Droga prowadzi do ogrodów, gdzie jest około 70 działek, z których w większości korzystają osoby starsze argumentuje Tomasz Sowiński, który upublicznił sprawę.

Dlatego przeciwnicy zwycięskiego projektów chcą weryfikacji głosowania. Ryszard Szymański natomiast, który w imieniu działkowców złożył projekt do OBO, przekonuje, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Głosy zbierali działkowcy i ich rodziny.

Udało się też nawiązać współpracę z przedstawicielami innego projektu mówił naszej reporterce.

Przeciwnicy zwycięskiego projektu planują protest. W osiedlowej bibliotece zbierają podpisy. Jeśli to nie pomoże, sprawa trafi do organów ścigania. Nad takimi samymi krokami – z tym, że w kwestii pomówienia – zastanawia się też Ryszard Szymański.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Fot. T. Sowiński

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, działka
Największy wiec poparcia węgierskich powstańców w Polsce odbył się w Olsztynie. Mija 62. rocznica wydarzeń

Na budynku starostwa powiatowego w Olsztynie odsłonięto kolejną tablicę, upamiętniającą wiec solidarności dla powstańców węgierskich w 1956 roku. W ten sposób uczczono 62. rocznicę tych wydarzeń....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV