Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Miasto w drodze”, czyli artystyczny spacer po Olsztynie

Miasto w drodze, performans, fot. A. Kulik

Performans grupy artystycznej „Fałdy” pod kierunkiem Anny Drońskiej,  działania interaktywne Wiesława Wachowskiego, opowieść miejska Marka Barańskiego, czy spotkanie z grupą  Półkowniczek – to wszystko złożyło się na piątą już edycję „Miasta w drodze”. To jedyny w Polsce – jak mówią twórcy – spacer performatywny z udziałem publiczności.

Dziesięć różnych olsztyńskich przestrzeni – od galerii handlowej, przez plac przy pomniku wdzięczności, ulice Starego Miasta, aż po kościół ewangelicki i kawiarnie –  tak wyglądała wspólna  wędrówka po mieście.

O tym, co tak naprawdę jest w niej najistotniejsze mówi Wacław Sobaszek z Teatru Węgajty, pomysłodawca „Miasta w drodze”.

Cechą taką szczególną jest udział ludzi w obszarze teatru potrzebnego, jest więc grupa osób ludzi z „Barki”, ze Środowiskowego Domu Opieki ze spektaklem „Jak zostać mistrzem”. Jest to próba przenoszenia języka artystycznego w obszar porozumienia między różnymi grupami zamkniętymi. Ci ludzie mają możliwość wyjść poza getto swojej aktywności. Problemem pracy arteterapeutycznej, jest to, że robią się z tego branżowe spotkania a tutaj są większe wyzwania

– tłumaczy Wacław Sobaszek.

A „Miasto w drodze” – czyli spacer performatywny z udziałem publiczności odbył się w Olsztynie po raz piąty.

Posłuchaj relacji Alicji Kulik.

00:00 / 00:00

Miasto w drodze, performans, fot. A.Kulik

Miasto w drodze, performans

Autor: A.Kulik
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Miasto w drodze
Kreatywny spacer ulicami Olsztyna

"Miasto w drodze" - pod takim tytułem odbywa się coroczna listopadowa wędrówka ulicami Olsztyna. Całość zaczęła się w sali pod amfiteatrem spektaklem "Ubu król" Teatru Węgajty...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV