DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Michał Jędroszkowiak z Wielkopolski wygrał Ełcką Zmarzlinę. 100 km w śniegu po pas pokonał w około 16 godzin

Michał Jędroszkowiak wygrał Ełcką Zmarzlinę 2019 i został Mistrzem Polski na orientację na 100 kilometrów. Fot. MOSIR Ełk

Michał Jędroszkowiak z Książa Wielkopolskiego, po raz kolejny, został zwycięzcą Ełckiej Zmarzliny. To największa na Warmii i Mazurach zimowa impreza dla twardzieli.

16 godzin 14 minut i 17 sekund potrzebował by pokonać 100 kilometrów w śniegu po pas. Na zmierzenie się z tym dystansem zawodnicy mieli maksymalnie 24 godziny.

Warunki były ekstremalnie trudne, o czym świadczy choćby czas zwycięzcy – podkreśla Ireneusz Dzienisiewicz z ełckiego MOSiR-u.

W tamtym roku potrzebował na to 11 i pół godziny, w tym roku żeby wygrać Zmarzlinę potrzebował 16 godzin 14 minut i 17 sekund. Michał Jędroszkowiak został mistrzem Polski na orientację na 100 kilometrów, bo taką rangę mają odbywające się w Ełku zawody.  Trasa była trudna. W Puszczy Boreckiej było po pas ciężkiego, mokrego śniegu. Poszukiwanie punktów kosztowało zawodników bardzo dużo sił.

Anna Witkowska z Siedlec zwyciężyła ekstremalny bieg na orientację w kategorii kobiet. Na metę przybiegła po ponad 21 godzinach, czyli niespełna trzy godziny przed upływem limitu czasu. Do biegu na 100 km w piątek wieczorem wystartowało 51 zawodników. 10 wycofało się z rywalizacji z powodu trudnych warunków.

Dziś rano wystartowali natomiast zawodnicy w biegach na 50 i 20 kilometrów. Na dystansie 50 kilometrów wśród kobiet najlepsza była Anna Sejbuk z Siedlec, a wśród mężczyzn Tomasz Duda z Warszawy. Na 20 kilometrów wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Sochacka z Rokietnicy pod Poznaniem, a wśród mężczyzn najlepszy był Karol Macherzyński z Krakowa.

Ełcka Zmarzlina 2019. Fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w Ełk, maraton, twardziel
Ruszyła Ełcka Zmarzlina – największa na Warmii i Mazurach zimowa impreza dla twardzieli

Część zawodników wystartowała o godzinie 21 z Czerwonego Dworu w Puszczy Boreckiej. W ciągu 24 godzin muszą przejść 100 kilometrów. Oprócz najdłuższego dystansu, zawodnicy mają do...