Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Karnowski: Polityka to nie zabawa. Działania Porozumienia uznano za cios w jedność obozu rządzącego

Fot. Ł. Sadlak

Michał Karnowski, publicysta portalu wPolityce.pl oraz tygodnika „Sieci”, w wywiadzie dla opinie.olsztyn.pl odniósł się do zamieszania związanego z wyborami prezydenckimi.

Karnowski w rozmowie z Pawłem Pietkunem powiedział, że „w momencie próby wywołanej epidemią i związanymi z nią przesileniami lider Porozumienia, Jarosław Gowin, pobiegł do Kosiniaka-Kamysza, Kukiza i być może innych, na negocjacje”.

Również Pan Michał Wypij, poseł z Olsztyna, był w pierwszym szeregu tych, którzy te działania prowadzili. Mnie osobiście to bardzo zaskoczyło i zasmuciło. Wiem, jak źle te szantażowe działania części działaczy Porozumienia przyjęli wyborcy Zjednoczonej Prawicy. Powszechnie uznawano to za cios w jedność, sprowadzenie zagrożenia dla całego obozu

– podkreślił Michał Karnowski.

Publicysta dodał, że to nie była zwykła koalicyjna sprzeczka, normalna w polityce:

To było poddanie w wątpliwość jedności i lojalności całego obozu. W niektórych przypadkach faktycznie zaskakujące. Jak zrozumieć, że najpierw ktoś startuje na prezydenta miasta z ramienia całej Zjednoczonej Prawicy, korzysta z zasobów obozu w kampanii, a chwilę później zaczyna negocjować z opozycją przeciw tejże Prawicy? […] Polityka to nie zabawa.

Michał Karnowski zwrócił uwagę, że wyborcy Zjednoczonej Prawicy nie głosowali na kłótnie, rozłamy, donosy i awantury w mediach III RP. „Polska potrzebuje teraz stabilności, a nie piekielnej kampanii wyborczej czy kłótni” –  zaznaczył Karnowski.

 

Źródło: opinie.olsztyn.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w porozumienie, Wojciech Maksymowicz, wybory prezydenckie, Michał Wypij, koronawirus
Nowy przypadek koronawirusa na Warmii i Mazurach. Do tej pory w Polsce zachorowało 17 tysięcy 469 osób

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 265 osób, w tym u 209 osób z woj. śląskiego – podało w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia. Łącznie zanotowano...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV