Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Missan kandydatem PO na prezydenta Elbląga

Elbląg

Radny Platformy Obywatelskiej w Elblągu został  kandydatem  na prezydenta miasta. W poprzednich wyborach samorządowych elbląska PO nie wystawiła swojego kandydata i poparła Witolda Wróblewskiego z PSL.

Michał Missan ma 42 lata. Jest ratownikiem medycznym i wykładowcą w szkole policealnej. Jest pierwszym, jeszcze nieoficjalnym, kandydatem do fotela prezydenta Elbląga. Największa obecnie siła w  radzie miasta, czyli Prawo i Sprawiedliwość pochwala tę decyzję, ale swojego kandydata ujawni za dwa miesiące. – Każda partia, czy komitet społeczny powinien wystawić swojego przedstawiciela w wyborach – uważa Marek Pruszak, szef struktur PiS w Elblągu i wyjaśnia, że obecnie trwają prace na programem wyborczym partii, na nazwiska przyjdzie pora na wiosnę.

W poprzednich wyborach do elbląskiego samorządu weszli radni z czterech partii i jednego komitetu wyborczego. A w II turze wyborów prezydenckich Witold Wróblewski z PSL wygrał z Jerzym Wilkiem z PiS.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prezydent, miasto
Jeden na Jednego, czyli PiS kontra Nowoczesna. Rozmawiano o orędziu prezydenta i rekonstrukcji rządu

Jeden na Jednego, czyli starcie opozycji parlamentarnej z partią rządzącą. Goście audycji rozmawiali o orędziu prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym i kandydaturze Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV