Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wypij kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Olsztyna

Fot. PAP

Kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Olsztyna będzie Michał Wypij. Potwierdził to dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński na specjalnej konferencji prasowej.

Przedstawienie kandydatów PiS na prezydentów największych miast to początek – nie kampanii wyborczej – ale okresu przygotowawczego, w którym nasi kandydaci będą intensywnie uczestniczyć

– powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Kandydatury były omawiane w ubiegłym tygodniu. Na spotkaniu Zjednoczonej Prawicy dyskutowali na ten temat liderzy PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia.

Michał Wypij ukończył w 2009 r. studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku politologia, specjalizacja: międzynarodowe stosunki polityczne i gospodarcze. Jest także absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, studiów licencjackich na kierunku stosunki międzynarodowe, specjalizacja w zakresie polityki europejskiej oraz abiturientem studiów magisterskich na kierunku historia.

Od 8 grudnia 2015 roku jest doradcą w gabinecie politycznym wiceprezesa Rady Ministrów w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się między 17 października a 9 listopada. Dokładną datę wybierze premier Mateusz Morawiecki.

Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, PiS, wybory, porozumienie, kandydat, Michał Wypij
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ma troje nowych profesorów

Dorota Fopp-Bayat i Katarzyna Glińska-Lewczuk otrzymali tytuły profesora nauk przyrodniczych , natomiast  oraz Paweł Skrzypek profesora sztuk muzycznych. Akty nominacyjne wręczył w prezydent Andrzej Duda. To...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV