Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wypij: Po ostatnich ruchach prezydenta Olsztyna widać, że miasto ma poważne problemy finansowe

Michał Wypij. Fot. A. Chmielewska

Zachęcam mieszkańców, którzy uważają, że Olsztyn stać na coś więcej do składania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum – mówił w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł Porozumienia Michał Wypij.

Poseł dodał, że w jego opinii stolica regionu jest w złej sytuacji finansowej:

Widać po ostatnich ruchach pana prezydenta, ze jest bardzo poważny problem finansowy, ponieważ doszło do emisji obligacji na giełdzie papierów wartościowych. Słyszymy również o sprzedaży Olsztyńskiego Zakładu Komunalnego. Sytuacja finansowa naszego miasta jest diametralnie inna, niż przedstawiał to w kampanii prezydenckiej Piotr Grzymowicz. Chcę również zwrócić uwagę, że akcję referendalną zainicjowali ludzie, którzy do tej pory wspierali prezydenta Grzymowicza.

Poseł Wypij przekonywał, że spotyka się z opiniami osób, które głosowały na Piotra Grzymowicza i czują się zawiedzione oraz oszukane.

Michał Wypij odniósł się też do majowych wyborów prezydenckich w Polsce. „My także jako Porozumienie włączamy się bardzo mocno w kampanię prezydenta Andrzeja Dudy” – powiedział poseł  i zaznaczył, że jego partia dobrze ocenia pracę obecnego prezydenta:

Chcemy, aby prezydent Andrzej Duda kontynuował swoją misję, bo jest gwarantem dobrych zmian. Każdy inny wybór będzie oznaczać zatrzymanie reform. Gra idzie o bardzo wysoką stawkę.

Poseł Michał Wypij podkreślił, że zbierając w Olsztynie podpisy pod kandydaturą Prezydenta Andrzeja Dudy spotykał się z ciepłym przyjęciem mieszkańców.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Michałem Wypijem

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, odwołanie, Piotr Grzymowicz, wybory prezydenckie, Michał Wypij
W Ełku rozpoczęto zbiórkę podpisów pod kandydaturą ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. Wybory prezydenckie 10 maja

Jak mówi poseł PiS Wojciech Kossakowski, żeby złożyć podpis, wystarczy mieć dowód osobisty lub pamiętać numer PESEL. Przy każdych wyborach potrzebne są podpisy pod kandydaturami. Zbliżają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV