Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wypij: Po sukces w wyborach samorządowych idziemy wspólnie

Michał Wypij. Fot. A. Podbielska

– W Olsztynie można wyczuć chęć zmian. Będę ciężko pracował, aby zwyciężyć w wyborach, a następnie spełnić oczekiwania mieszkańców – mówił Michał Wypij, kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta miasta.

W Porannych Pytaniach zapewniał , że  Zjednoczona Prawica ma jeden wspólny cel:

Nie chodzi tu tylko przecież o Olsztyn, ale o całą Polskę. Prezes Jarosław Kaczyński powiedział zasadniczą rzecz: Polska jest jedna i jesteśmy biało-czerwoną drużyną. Wspólnie idziemy do boju, chcemy wspólnie odbić Olsztyn układowi, który rządzi naszym miastem od ponad 20 lat. Idziemy po zmianę w samorządzie.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy zwraca uwagę, że coraz więcej szans dostają osoby młode:

Moja kandydatura oraz m.in. Kacpra Płażyńskiego w Gdańsku, czy Waldemara Budy w Łodzi pokazuje, że Zjednoczona Prawica szuka świeżości i daje szansę młodym. Dla mnie jest to ogromna nobilitacja i wyróżnienie. Jest to jednak także zobowiązanie do osiągnięcia dobrego wyniku i poprowadzenia odpowiedniej kampanii. Najważniejsze  jednak to uzyskać zaufanie mieszkańców Olsztyna. Wydaje mi się, że czuć w Olsztynie chęć zmiany. Ja zobowiązuję się do bardzo ciężkiej pracy.

Michał Wypij opowiadał również o relacjach z olsztyńskimi strukturami Prawa i Sprawiedliwości.

Prywatnie jesteśmy bardzo pozytywnie do siebie nastawieni. Szefem PiS w okręgu olsztyńskim jest Jerzy Szmit. Jest to bardzo doświadczony polityk. Nie można robić polityki na Warmii i Mazurach bez Jerzego Szmita. Mieliśmy może czasem różne koncepcje, ale dziś jesteśmy jedną drużyną i wspólnie idziemy po Olsztyn. Słyszałem również wypowiedzi parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości i były to opinie pozytywne

– powiedział Michał Wypij.

Wstępne sondaże wyborcze mówią o dużej przewadze poparcia dla obecnego prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza. Michał Wypij jednak spokojnie podchodzi do tego typu rozważań:

Jeżeli w momencie, kiedy nie byłem jeszcze oficjalnie przedstawiony jako kandydat na prezydenta Olsztyna osiągałem poparcie w granicach 12-20% to wiem, że z czasem te wartości będą wyższe. Dojdziemy do tego ciężką pracą i wspólnymi siłami. Czas kampanii będzie również stanowił rozmowę o możliwościach rozwoju Olsztyna.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Michałem Wypijem.

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński, porozumienie, prezydent Olsztyna, wybory samorządowe, Michał Wypij
Akademia Warmińsko-Mazurska w miejsce Uniwersytetu? Nazwę „uniwersytet” ma zachować tylko 7 z 18 uczelni

W projekcie reformy szkolnictwa wyższego uczelnie, które nie spełnią kryteriów stracą prawo do nazwy „uniwersytet”. Nazwę „uniwersytet” ma zachować tylko 7 z 18 uczelni. Pozostałych 11...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV