Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wypij przekonuje: Olsztyn ma świetne zaplecze, aby rozwijać medycynę

Od prawej: Wojciech Maksymowicz, Michał Wypij, Maciej Miłkowski i Radosław Sierpiński. Fot. D.Grzymska

„Olsztyn – centrum zdrowia” – to propozycja kandydata na prezydenta miasta Michała Wypija ze Zjednoczonej Prawicy. Do stolicy Warmii i Mazur przyjechali wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski i pełnomocnik ministra ds. Agencji Badań Medycznych Radosław Sierpiński, którzy udzielili wsparcia swojemu kandydatowi.

Olsztyn ma znakomite zaplecze, by rozwijać medycynę – przekonywał na konferencji prasowej Michał Wypij.

Chcemy realnie wykorzystać innowacje do tego, żeby wykorzystać przewagi rozwojowe dla miasta, ale także całego regionu. Z jednej strony pozwoli to poszerzyć wachlarz możliwości medycznych dla mieszkańców, a z drugiej strony stanie się miejscem, które zagwarantuje dobre miejsca pracy. Chcemy ściągać utalentowanych ludzi do naszego miasta.

00:00 / 00:00

10 lat temu powstał na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim Wydział Nauk Medycznych, jest także szpital uniwersytecki, co sprawia, że pozyskanie pieniędzy na rozwój medycyny w regionie jest konieczny – przekonywał wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

Ministerstwo Zdrowia w pełni popiera rozwój nauk medycznych, aby ten region mógł się rozwijać.

00:00 / 00:00

W konferencji prasowej uczestniczył także Radosław Sierpiński, pełnomocnik ministra zdrowia ds. Agencji Badań Medycznych, który zauważył, że tylko dynamiczne władze samorządowe i władze uczelni są gwarantem tego, by środki finansowe z takich instytucji jak ABM pozyskiwać skutecznie. Agencja Badań Medycznych rusza od nowego roku i będzie zajmowała się m.in. przyznawaniem grantów dla naukowców na realizację projektów badawczych.

Od prawej: Wojciech Maksymowicz, Michał Wypij, Maciej Miłkowski i Radosław Sierpiński. Fot. D.Grzymska

Od prawej: Wojciech Maksymowicz, Michał Wypij, Maciej Miłkowski i Radosław Sierpiński. Fot. D.Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, Michał Wypij, Zjednoczona Prawica, Maciej Miłkowski
Michał Wypij: Samorząd nie wykorzystuje szans związanych z programem Mieszkanie Plus. Olsztynianie z zazdrością patrzą na inne miasta

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna obiecuje udział miasta w programie Mieszkanie Plus. Na razie w stolicy Warmii i Mazur do programu ma być włączona tylko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV