Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wypij zapowiada połączenie ul. Wilczyńskiego z al. Warszawską. „Szukamy możliwości, aby udrożnić ruch w mieście”

Konferencja prasowa Michała Wypija. Fot. D. Grzymska

Michał Wypij, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna przedstawił pakiet propozycji dla Jarot, Pieczewa i osiedla Generałów.

Koncepcja powstała w oparciu o rozmowy z mieszkańcami, a priorytetem jest rozładowanie korków w tej części miasta. Dlatego deklaruje wybudowanie strategicznej drogi, łączącej ul. Wilczyńskiego z al. Warszawską. Jednocześnie zapewnia, że budowa tej drogi nie będzie zakłócała i utrudniała ruchu w mieście.

00:00 / 00:00

Drugi postulat, który najczęściej pojawiał się na spotkaniach z mieszkańcami też pośrednio wpływa na tworzenie się w tej części miasta korków. Są to przedszkola i żłobki. Mała ich ilość na wspomnianych osiedlach sprawia, że rodzice muszą wozić swoje pociechy w odległe rejony, co generuje niepotrzebne korki.

00:00 / 00:00

Kolejne postulaty dla mieszkańców Jarot, Pieczewa i os. Generałów to: wykorzystanie i zagospodarowanie przestrzeni między Nagórkami a Jarotami i utworzenie tam parku, oraz przywrócenie kultowej już linii autobusowej nr 15.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, żłobek, korki, ruch drogowy, Jaroty, pieczewo, wybory samorządowe, Michał Wypij
Awaria gazociągu na ul. Towarowej w Olsztynie. Służby zapewniają: korki niedługo się rozładują

Udało się opanować sytuację w związku z awarią gazowego rurociągu na ul. Towarowej w Olsztynie. Z tego powodu, od dłuższego czasu zakorkowane były także sąsiednie ulice....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV