Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieczysław Pietroczuk komentuje słaby występ siatkarzy plażowych podczas Mistrzostw Europy

Fot. Pixabay.com

Nie były to szczęśliwe dla Polski Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej. Liczyliśmy między innymi na liderów światowego rankingu – Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka.

Najlepsza polska para przegrała w 1/8 finału z reprezentantami gospodarzy – Varenhorstem/Bouterem 1:2. W tej samej fazie odpadli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl po porażce z Hiszpanami Herrerą/Gavirą 0:2, a Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz ulegli w barażu o 1/8 Łotyszom Samoilovsowi/Smedinsowi 0:2.

Na fazie grupowej natomiast zmagania zakończył iławianin Maciej Rudol grający w parze z Kacprem Kujawiakiem. Najmłodsza polska para nie wygrała w tegorocznych Mistrzostwach Europy nawet seta.

Zbyt duża motywacja powoduje czasami odwrotny efekt – uważa pierwszy trener Maćka w Zrywie Volley Iława – Mieczysław Pietroczuk.

00:00 / 00:00

Polskie siatkarki również bez sukcesów w Mistrzostwach Europy. Kinga Kołosińska, grająca w parze z Katarzyną Kociołek, doznała kontuzji kolana już w pierwszym meczu i Polki musiały wycofać się z turnieju. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska odpadły w barażu o 1/8. Wśród kobiet triumfowały gospodynie – Keizer/Meppelink.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka plażowa, Mistrzostwa Europy
Po raz 4. na Mazurach aktorzy rozegrali Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej

Zwycięstwem pary Magdalena Łoś/Jan Wojtyński, zakończyły się w Warchałach koło Szczytna Mistrzostwa Polski aktorów w siatkówce plażowej. Wyjątkową ekspresją popisywał się między innymi Bartosz Obuchowicz, który...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV