Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Międzynarodowa nagroda dla olsztyńskich naukowców

Instytutu PAN w Olsztynie

Naukowcy z Olsztyna wyróżnieni przez amerykańskie Stowarzyszenie Wiedzy Drobiarskiej.

Publikacja profesora Zenona Zduńczyka z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie została uznana przez amerykańskie stowarzyszenie za najciekawszą pracę naukową dotyczącą indyków.

Stowarzyszenie ogłasza swoją decyzję co roku z okazji Święta Dziękczynienia – powiedział Radiu Olsztyn profesor Zenon Zduńczyk:

00:00 / 00:00

Indyk, fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Praca jest efektem badań przeprowadzonych przez naukowców z Instytutu Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Dotyczy badania wpływu diety wzbogaconej w ziarno na hodowane przemysłowo indyki – dodaje Zenon Zduńczyk:

00:00 / 00:00

Stowarzyszenie Wiedzy Drobiarskiej to międzynarodowa organizacja z ponad stuletnią tradycją. Zajmuje się między innymi upowszechnianiem wyników badań z zakresu drobiarstwa, które korzystnie wpływają na zdrowie ludzi i zwierząt. (jermak/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nagroda, PAN, indyk
Marek Barański laureatem nagrody im. Skurpskiego

Marek Barański - dziennikarz, który między innymi pisał na temat twórczości Hieronima Skurpskiego, został tegorocznym laureatem nagrody Prezydenta Olsztyna imienia Hieronima Skurpskiego. Marek Barański podkreśla, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV