Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Międzynarodowa szajka mogła przemycić ponad 100 kg kokainy

Od ponad 2 lat przemycali narkotyki za co dostawali od 1 do 3 tysięcy Euro, a rekordzista miał przewieźć w żołądku w sumie około 2 kilogramów kapsułek.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili międzynarodowy gang, w którym znaczną rolę odgrywali mieszkańcy Warmii i Mazur. Narkotyki przemycano m.in. z Maroka, Ekwadoru i Peru do Holandii, a stamtąd do Skandynawii, Japonii, Brazylii i Polski. W grupie tej byli Polacy, Gruzini, Ukraińcy, Rosjanie i Białorusini. Kurierzy ukrywali kokainę i heroinę w żołądkach.

Szefem siatki był 43-letni Piotr B. na co dzień mieszkający w Holandii. To on miał organizować transport narkotyków. Odpowiadał też za rozliczenia finansowe. Z kolei jego zastępca 37-letni Daniel S. był odpowiedzialny za werbowanie kurierów z Polski.

Jak powiedział Radiu Olsztyn Mieczysław Orzechowski z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, śledztwo na dobre ruszyło w lutym, kiedy to w stolicy regionu policjanci zatrzymali dwóch dealerów związanych z tą grupą. Potem za kratki trafiali kolejni:

00:00 / 00:00

Tylko na Warmii i Mazurach policja zatrzymała jedenastu kurierów, z których najmłodszy miał 20, a najstarszy 50 lat. Przez ponad 2 lata grupa mogła przemycić około 100 kilogramów narkotyków, głównie kokainy i heroiny – dodał prokurator Mieczysław Orzechowski:

00:00 / 00:00

Jedna trzecia przemycanych narkotyków mogła trafić na Warmię i Mazury oraz do sąsiednich województw. Szefowie gangu Piotr B. i Daniel S. usłyszeli zarzuty kierowania grupą przestępczą i przemytu, a pozostałe 11 osób udziału w takiej grupie oraz także przemytu. (mswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gang, narkotyki, CBŚ, kokaina, siatka przemytników
Przewoził 12 kilogramów narkotyków

Nawet 15 lat więzienia grozi obywatelowi Estonii, który przewoził narkotyki warte na czarnym rynku ponad milion złotych. Igor J. został zatrzymany na Mazurach, po tym jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV