Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Międzynarodowe spojrzenie na etykę w ochronie zwierząt. W Olsztynie spotkali się eksperci, naukowcy i ekolodzy

Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie. Fot. M. Michalski

Jak etycznie traktować zwierzęta, jak chronić je przed zanieczyszczeniem środowiska, dlaczego niedźwiedzie brunatne w Polsce mają się coraz gorzej? W Olsztynie na te i wiele innych pytań odpowiadali eksperci, naukowcy i ekolodzy.

Po południu kończy się trzydniowa konferencja Symbiosis. To międzynarodowe spotkanie osób, które zajmują się rehabilitacją dzikich zwierząt. Obok tematów dotyczących zatruć u ptaków czy chorób gadów, pojawiły się zagadnienia dotyczące bioetyki.

Na spotkaniu nie zabrakło nawet filozofów, którym bliska jest idea stworzenia kodeksu etycznego dotyczącego zajmowania się zwierząt – mówi dr Małgorzata Liszewska z Instytutu Filozofii UWM.

Konferencję zorganizowała fundacja Albatros. Partnerem wydarzenia jest Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA, a medialnie patronuje mu Radio Olsztyn.

Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie. Fot. M. Michalski

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja, zwierzęta, etyka, ptaki, naukowcy
Eksperci zastanawiają się jak pomagać zwierzętom

W Olsztynie zakończył się drugi dzień międzynarodowej konferencji Symbiosis - spotkania ekspertów, naukowców i ekologów poświęcone działalności ośrodków rehabilitacji zwierząt w Polsce. Dziś rozmawiano m.in. o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV