Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miejscowi narzekają, a przyjezdni chwalą. Zmiany systemu pracy sygnalizacji świetlnej na ulicach Olsztyna

Z kolejnego skrzyżowania zniknęły bezkolizyjne lewoskręty. Fot. Ł. Węglewski

Minionej nocy nowe rozwiązania wprowadzono na ważnym skrzyżowaniu Piłsudskiego-Kościuszki. To jedenaste w tym roku skrzyżowanie, na którym zlikwidowane zostały bezkolizyjne lewoskręty.

Kierowcy jadący zarówno z ulicy Kościuszki, jak i z Piłsudskiego w lewo muszą przepuścić samochody jadące z przeciwka, muszą także uważać na pieszych.

Policja zapowiada, że w najbliższych dniach obejmie to skrzyżowanie szczególnym nadzorem. Dotychczas zmiany pracy sygnalizacji prowadziły do stłuczek. Gdy w maju bezkolizyjne lewoskręty zniknęły ze skrzyżowania przy placu Roosevelta, w ciągu trzech pierwszych dni doszło tam do trzech stłuczek. Ale z planu zmian pracy sygnalizacji na razie miasto nie zamierza się wycofywać. Również policja, na razie, nie widzi takiej potrzeby.

Marek Lewiński rozmawiał z kierowcami

W ubiegłym roku bezkolizyjne lewoskręty zlikwidowano na trzynastu olsztyńskich skrzyżowaniach, w tym roku na jedenastu. 11. W drugim półroczu takie zmiany zostaną wprowadzone w kolejnych kilku miejscach.

Fot. fotolia.com

Autor: A.Piedziewicz/M.Lewiński
Redakcja; BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sygnalizacja, kierowcy, skrzyżowanie, światła
Kolejne skrzyżowanie w Olsztynie stało się kolizyjne

Istotna zmiana na jednym z najważniejszych olsztyńskich skrzyżowań. Dziś w nocy zmienił się system pracy sygnalizacji na zbiegu ulic Kościuszki i Piłsudskiego w Olsztynie. Zniknęły bezkolizyjne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV