Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieli dobę na zaprojektowanie gry. W Olsztynie zakończył się maraton kodowania

Fot. Archiwum Radia Olsztyn

Czeroosbowa drużyna Colossi of Daash’chuq i jej gra „Witacjanie” zwycięzcą zorganizowanego w Olsztynie maratonu kodowania gier GameLike Jam.

W imprezie udział wzięli programiści, graficy komputerowi i studenci UWM. Chodziło o fajną zabawę i naukę pracy w grupie. Uczestnicy maratonu wcześniej nie znali się, drużyny stworzono pierwszego dnia zawodów. Potem grupy za pomocą kodowania musiały stworzyć gry.

Organizatorka maratonu Agnieszka Kuzimowicz z firmy Netland mówi, że są duże szanse na to, że powstałe podczas maratonu gry będą udostępnione szerszemu gronu odbiorców: – Te pomysły, które są najbardziej kreatywne, fajnie i profesjonalnie przygotowane znajdą finał w postaci inkubacji takiego projektu. Rzeczywiście powstanie gra, która zostanie wprowadzona na rynek.

GameLake Jam było pierwszym tego typu wydarzeniem zorganizowanym na Warmii i Mazurach. Uczestnicy maratonu mieli dobę na zakodowanie wymyślonych przez siebie gier. Hasłem przewodnim maratonu był brak grawitacji w galaktyce.

Na miejscu była Kinga Grabowska

00:00 / 00:00

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Podbielska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gry, maraton
Olsztynianin najlepszym polskim maratończykiem w Nowym Jorku!

Brązowy medalista mistrzostw kraju w półmaratonie z 2014 roku - Wojciech Kopeć został najlepszym Polakiem tegorocznego Maratonu Nowojorskiego, zajmując 30. miejsce. Wojtek startował już w wielu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV