Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Mieliśmy tyle pomysłów, że wydłużyliśmy nasze święto do czterech dni”. Rozpoczyna się Dzień Książki

Choć Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich będzie w poniedziałek, to miłośnicy literatury w Olsztynie już dziś mogą wybierać najciekawsze propozycje przygotowane przez bibliotekarzy.

– Mieliśmy tak dużo pomysłów, że postanowiliśmy wydłużyć to święto do czterech dni – powiedział dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Krzysztof Dąbkowski.

Oferta jest bardzo bogata, bibliotekarze chcą zadowolić każdego miłośnika słowa pisanego. Zaczynamy od literatury skierowanej do osób interesujących się historią. Sobotę mamy przewidzianą dla dzieci a poniedziałek jest dniem dla wszystkich

-dodał Krzysztof Dąbkowski.

We wtorek przewidziano spotkanie z poetą Wojciechem Kassem, dyrektor Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Dziś czytelnicy książki Medium mogą spotkać się z autorką, Joanną Dobkowską.

To spotkanie odbędzie się w bibliotece multimedialnej Planeta 11. A w programie Dni Książki są nie tylko spotkania autorskie, ale także quizy, wymiana a nawet warsztaty renowacji uszkodzonych książek.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książki, Wojciech Kass, planeta 11, Miejska Biblioteka Publiczna, Dzień Książki, Krzysztof Dąbkowski
Kronika z Mazur

Od poniedziałku, 23 kwietnia na antenie Radia Olsztyn Marek Markiewicz czytać będzie powieść Erwina Kruka, "Kronika z Mazur". Jest to opowieść o jej rdzennych mieszkańcach i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV