Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Dywit będą ostrzegani SMS-ami

Awarie sieci wodociągowych czy gazowych, utrudnienia komunikacyjne, ostrzeżenia pogodowe, a w przyszłości ważne wydarzenia – takie informacje na telefony komórkowe dostaną mieszkańcy gminy Dywity.

Rusza tam bowiem Gminny System Powiadamiania Masowego. Jak wyjaśnia, sekretarz gminy Dywity Daniel Zadworny, wystarczy raz zarejestrować się poprzez SMS-a do systemu, a w zamian otrzymać informacje o ważnych zdarzeniach w gminie:

00:00 / 00:00

Jak przyznaje Daniel Zadworny, gmina już od pewnego czasu myślała o wdrożeniu takiego systemu, ale impuls dali radni i pewna sytuacja, która wydarzyła się niedawno w gminie:

00:00 / 00:00

Rocznie system będzie kosztował gminę Dywity ok. 3 tys. złotych. Aby zarejestrować się w systemie trzeba wysłać jednorazowo SMS wpisując w treści: dyw (spacja) dyw pod nr 669 601 300, który można znaleźć na stronach internetowych gminy Dywity i Radia Olsztyn www.ro.com.pl (D. Grzym/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dywity, SMS
Czy droga nr 51 jest bezpieczna?

Wąska, kręta, rozjeżdżana przez co raz większą większą liczbę samochodów. Czy droga nr 51 jest bezpieczna? - pytali retorycznie uczestnicy spotkania w podolsztyńskich Dywitach. Powodem był...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV