Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy dziękują braniewskim policjantom za kontakt w czasie kwarantanny. Chwalą ich za empatię i troskę

Fot. KPP Braniewo

Z pozytywnymi reakcjami mieszkańców spotykają się w czasie epidemii braniewscy policjanci. Osoby w domowej kwarantannie, które są kontrolowane przez funkcjonariuszy, dziękują im za wsparcie i wyjątkowy kontakt.

W oknie mieszkania, które policjanci odwiedzali przez 2 tygodnie pojawił się obrazek namalowany dla nich przez dzieci. Z kolei dorośli w listach do komendanta, chwalą kontakt przepełniony empatią i troską. To co jedni odbierają jako przykrą restrykcję, inni uznają za przejaw troski.

Przymusowa kwarantanna, do tego codzienne sprawdzanie czy obowiązek jest realizowany może budzić kolejny stres w trudnym czasie epidemii. Kontakt ze względów bezpieczeństwa nie jest bezpośredni, ale jednak może powodować uśmiech na twarzach mieszkańców pozostających w izolacji. Nic dziwnego skoro na widok dzieci w oknie domu, którego mieszkańcy objęci są kwarantanną w służbowych radiowozach specjalnie dla nich rozbłyskują niebieskie światła. A dorośli są pytani samopoczucie i podtrzymywani na duchu.

Policjanci mają obowiązek kontrolowania osób w kwarantannie. Pomaga w tym aplikacja „Kwarantanna domowa”, którą każdy objęty izolacją ma obowiązek zainstalować w swoim telefonie.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja
Mimo kwarantanny wychodził z domu i spotykał się z kolegami. Mężczyźnie grozi 30 tys. złotych kary

Kolejna osoba, z województwa warmińsko-mazurskiego złamała zasady kwarantanny. Tym razem chodzi o 50-letniego mężczyznę z gminy Orzysz. O interwencję poprosili policjantów zaniepokojeni sąsiedzi. Mówi nadkomisarz Anna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV