Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Elbląga chętnie korzystali z miejskiego ogródka warzywnego

Fot. M. Stankiewicz

Ogórki, pomidory, pory, selery i zioła – to wszystko przez całe lato dostępne było za darmo z pierwszego w Elblągu miejskiego ogródka warzywnego. Powstał wiosną w parku im. Generała Nieczuja – Ostrowskiego.

Zarząd Zieleni ustawił tam między alejkami ponad trzydzieści skrzyń – tzw. podniesionych grządek, w których ogrodnicy m.in. posiali zboża, posadzili pomidory, ogórki, dynie i najbardziej popularne warzywa. Wszystko ekologiczne, bez chemii. Z plonów miejskiego warzywnika chętnie korzystali mieszkańcy – tłumaczy współautorka ogrodu Iwona Morawska. Ale ogródek pełni też funkcję edukacyjną. Odwiedzają go dzieci, które uczą się jak rosną warzywa czy zboża.

Już wiadomo, że miejski ogród w przyszłym roku powiększony zostanie o kolejnych dziesięć podwyższonych grządek. Pojawią się też nowe rośliny. Wszystkie, tak jak w tym roku, będą opisane by każdy wiedział, co gdzie rośnie.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w warzywa
Elbląski Bank Żywności nie będzie miał warzyw z własnego pola. Powód: niesprzyjająca uprawom pogoda

Przed rokiem Bank Żywności hodował ziemniaki, ogórki i kalafiory, które za darmo otrzymywali jego podopieczni. W tym, żywność dla potrzebujących jest. Pochodzi jednak z różnych źródeł,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV