Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Elbląga martwią się o porzucone hulajnogi. Pojazdy mają jednak swojego właściciela

Fot. KMP Elbląg

Elbląscy policjanci proszą o nieprzynoszenie do komendy elektrycznych hulajnóg, które mieszkańcy znajdują porzucone w różnych punktach miasta. Są też telefoniczne interwencje w takich sprawach.

– To dobry objaw, bo pokazuje obywatelską rzetelność i wrażliwość elblążan – uważa komisarz Krzysztof Nowacki oficer prasowy elbląskiej komendy. Hulajnogi są własnością wypożyczalni, mają system ułatwiający ich lokalizację – tłumaczy Ryszard Płyszewski z wypożyczalni. Pojazdy każdego dnia wieczorem są zbierane z miasta. Elektryczne hulajnogi pojawiły się w Elblągu pod koniec wakacji.

Pojazd można wypożyczyć po spełnieniu kilku warunków. Na takiej hulajnodze można przejechać ok. 30 km z maksymalną prędkością do 25 km/h.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Policja sprawdzi, czy przyjeżdżasz do pracy trzeźwy. Zobacz w jakim mieście drogówka będzie pod zakładami pracy, urzędami i instytucjami

Funkcjonariusze drogówki z Elbląga zapowiadają kontrole trzeźwości kierowców pod zakładami pracy. W minioną sobotę podczas działań "Trzeźwy poranek", w tym samym czasie zatrzymano, aż 5 nietrzeźwych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV