Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Elbląga odzyskają ‚”czerwony szlak”. Zniszczone przez powódź trasy turystyczne w Bażantarii zostaną naprawione

Fot. Anna Dembińska/www.portel.pl

Jest porozumienie między Wodami Polskim, wojewodą i władzami Elbląga, które daje szansę na naprawę szlaków turystycznych w Bażantarni.

Trasy w miejskim lesie zostały zniszczone przez powódź w 2017 roku. Wzburzony Srebrny Potok zerwał Mostek Elewów i skarpy, na których znajdowały się ścieżki. Naprawa kosztować będzie kilka milionów złotych.

Największą część robót wykonają, z własnego budżetu, Wody Polskie. Wojewoda warmińsko- mazurski wystąpi o kolejne pieniądze do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Swój wkład będzie mieć też miasto Elbląg.

Po spotkaniu prezydenta Elbląga z wojewodą Arturem Chojeckim i dyrektor Wód Polskich RZGW w Gdańsku Aleksandrą Bodnar pojawia się nadzieja na to, że elblążanie odzyskają ”czerwony szlak”, a koryto Srebrnego Potoku nie będzie już stwarzać zagrożenia. Szlak jest własnością samorządu, natomiast rzeka, jej koryto, linia brzegowa i skarpy są we władaniu Wód Polskich. Obie strony zgadzają się, że naprawa zniszczeń jest ważna i chcą wspólnie podzielić się poszczególnymi zadaniami i kosztami.

Odnowienie brzegów w pięciu newralgicznych miejscach kosztować będzie około 2 milionów złotych. Miasto za 350 tysięcy złotych naprawi ścieżkę. A wojewoda Artur Chojecki zadeklarował, że wystąpi do MSWiA o dodatkowe wsparcie na te inwestycje .

Od czasu powodzi zniszczone szlaki w lesie Bażantarnia, które mogą stwarzać zagrożenie dla turystów zostały wygrodzone i są niedostępne dla spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szlak
Elbląska policja szuka chętnych do podjęcia służby. „To doroczne uzupełnienie naszej formacji”

Komenda Miejska Policji w Elblągu ma szesnaście wolnych etatów i szuka chętnych do podjęcia służby. Aby złożyć dokumenty, nie trzeba już jechać do Olsztyna. Można to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV