Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Ełku mogą skorzystać z wsparcia psychologicznego. Uruchomiono specjalny numer telefonu

Fot. Fotolia.com

Ełccy seniorzy mogą skorzystać z pomocy wolontariuszy. Wystarczy zgłosić taką potrzebę w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Seniorzy, którzy nie mają zapewnionej opieki rodziny, mogą liczyć na wsparcie wolontariuszy. Pomogą oni w zrobieniu zakupów spożywczych oraz wykupią leki. Pracownik MOPSu ustali zakres pomocy, sposób dostarczenie zakupów oraz formę rozliczenia się. Do pomocy zgłosili się harcerze, członkowie Jednostki Strzeleckiej i Wolontariacki Ośrodek Wsparcia.

Każdy wolontariusz będzie miał identyfikator. Zgłoszenia chętnych do skorzystania z pomocy są przyjmowane w MOPSie od poniedziałku do piątku, od godziny 9 do 13.

Samorząd miejski oferuje wsparcie psychologiczne.

Mieszkańcy mogą korzystać z punktu pomocy psychologicznej otwartego w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej przy ul. Kościuszki. Wizytę należy wcześniej uzgodnić telefonicznie.

W szczególnie trudnej sytuacji są pracownicy służby zdrowia i osoby objęte kwarantanną. Z myślą o nich uruchomiono specjalny numer telefonu, pod którym w poniedziałki od 11 do 14 i w piątki od 12 do 15 dyżuruje psycholog. Pracownicy służby zdrowia i osoby objęte kwarantanną powinny dzwonić pod numer 789 205 401.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej ełckiego ratusza.

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Chmielewska / K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w psycholog, wsparcie, koronawirus
Papież Franciszek wzywa do wspólnej modlitwy o ustanie epidemii. W południe wierni odmówią „Ojcze nasz”

Wobec pandemii koronawirusa Kościoły chrześcijańskie na całym świecie wzywają do wspólnej modlitwy 25 marca o godz. 12.00. Papież Franciszek zaproponował, aby w tym czasie wierni wszystkich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV