Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Giżycka nie chcą wycinki drzew w Lesie Miejskim. „To kluczowe miejsce dla tożsamości lokalnej społeczności”

Fot. Krzysztof Mikunda

Mieszkańcy Giżycka boją się o przyszłość Lasu Miejskiego. Nie chcą, by leśnicy wycinali drzewa. Chodzi zwłaszcza o ponad hektar starego olsu w północno-zachodniej części Lasu.

Ols to las olchowy porastający bagna. Giżyckie nadleśnictwo chce go odmłodzić i wyciąć ponad hektar takiego terenu. Nie godzą się na to mieszkańcy miasta, dla których Las Miejski to miejsce o szczególnych walorach przyrodniczych, kluczowe dla tożsamości lokalnej społeczności – jak można przeczytać w petycji skierowanej do leśników. Giżycczanie chcą wspólnie z nadleśnictwem opracować takie zasady gospodarowania tym terenem, które ograniczą pozyskiwanie drewna.

Las Miejski w podgiżyckim Gajewie ma ponad 300 ha. We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się debata mieszkańców, samorządowców i leśników na temat jego przyszłości.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, nadleśnictwo, Las Miejski, wycinka drzew
Kierowca quada, który nieumyślne doprowadził do śmierci pasażera usłyszał wyrok. Do tragedii doszło podczas jazdy po zamarzniętym jeziorze

Proces kierowcy toczył się przed sądem rejonowym w Giżycku. Do śmiertelnego wypadku doszło 12 lutego zeszłego roku. Maciej B. jechał quadem po zamarzniętej tafli jeziora Kisajno....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV