Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy gminy Grunwald mogą odetchnąć z ulgą. Inwestor zrezygnował z budowy dużej fermy drobiu

Fot. K.Grabowska

Inwestor, który chciał wybudować w pobliżu ich domów potężną fermę drobiu odstąpił od swoich planów. Przeciwko przesięwzięciu protestowali mieszkańcy kilku sołectw.

O sprawie mówiliśmy też w audycji Śliska sprawa. Ferma na 6 milionów brojlerów rocznie miała stanąć w pobliżu domów mieszkalnych i ośrodka zdrowia dla chorych onkologicznie.

Ludzie obawiali się nie tylko smrodu, ale też utraty walorów estetycznych okolicy. Dobre informacje dla mieszkańców przekazał wójt gminy Grunwald Adam Szczepkowski.

Fermy nie będzie. Rozmowy w inwestorem prowadziłem w takim kierunku, aby zadowolić mieszkańców gminy Grunwald, którzy jednoznacznie opowiedzieli się za tym, że nie chcą na swoim terenie tego tylu inwestycji. Przekonałem go do tego, że nie chcemy tutaj inwestycji uciążliwych i poskutkowało.

Aby nie dochodziło do podobnych sytuacji w gminie opracowywany jest plan zagospodarowania przestrzennego, który wykluczy lokalizację podobnych inwestycji w gminie.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ferma, Grunwald, kury
Dziś na zamku w Nidzicy, jutro na Polach Grunwaldu. Zbrojni przyjechali na Zimową Rejzę

 Zimowa Rejza na Zamek w Nidzicy i Pola Grunwaldu jest organizowana po  raz dziewiąty. W południe na nidzickim zamku rozpoczną się walki rycerskie. W pojedynkach indywidualnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV