Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Gudnik pod Korszami uczczą rocznicę zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

Kościół w Gudnikach. Fot. Jolanta Grzyb

W Gudnikach pod Korszami odbędą się obchody 79. rocznicy zbrodni katyńskiej i 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Uroczystości odbędą się pod obeliskiem poświęconym pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. O 14.00 w miejscowym kościele odprawione zostanie już tradycyjne nabożeństwo – mówi główny organizator obchodów sołtys Gudnik, Eugeniusz Kowaluk.

Później wymarsz pocztów i wszystkich delegacji pod nasz skromny obelisk, składanie wieńców i kwiatów. Obelisk został postawiony w 2010 r. Wtedy też posadzono dąb.

Pod obeliskiem zostanie złożony wieniec przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Jak podkreśla sołtys Eugeniusz Kowaluk obelisk pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej był spontaniczną, całkowicie społeczną inicjatywą.

Obelisk stoi przy kościele. Cała Polska była wtedy w szoku. Odbyło się to bez poszukiwania dodatkowego finansowania. Ktoś dał worek cementu, ktoś inny płytki. Zrobiliśmy to społecznie, ponad podziałami.

Uroczystości potrwają do godziny 17.00.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obchody, Gudniki, rocznica zbrodni katyńskiej
W niedzielę Olsztyn będzie zielony. Miasto włącza się w obchody Dnia św. Patryka

Olsztyn w niedzielę 17 marca włącza się w obchody Dnia św. Patryka, poprzez przyłączenie się do światowej kampanii Global Greening. Najbardziej rozpoznawalne obiekty miasta zostaną  w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV