Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy kilkunastu gmin Warmii i Mazur uczą się wykorzystywać internet w biznesie

Fot. Archiwum Radia Olsztyn

18 gmin z województwa warmińsko-mazurskiego dostało granty na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców w programie „Ja w internecie”

Wśród beneficjentów są: Świętajno, Grodziczno, Lidzbark Warmiński, Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie, Wydminy, Gmina Miejska Bartoszyce, Ruciane-Nida, Wieliczki, Gołdap, Gmina Miejska Lubawa, Gmina Miejska Kętrzyn, Węgorzewo, Ryn, Kowale Oleckie, Gmina Miasto Ełk, Piecki, Miłki i Dźwierzuty.

Dzięki programowi „Ja w internecie”, w szkoleniach może wziąć udział ponad 14,5 tysiąca mieszkańców. Kwota przeznaczona na działania szkoleniowe w trzech województwach wynosi ponad 8 milionów 200 tysięcy złotych. Wkrótce ogłoszony będzie kolejny nabór w województwie warmińsko-mazurskiego.

Program „Ja w internecie” realizowany przez Fundację Legalna Kultura, jest skierowany do dorosłych mieszkańców od 25 roku życia, aby nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu, pokazać, jak internet przydaje się w prowadzeniu własnego biznesu i wzmocnić ich pozycję na rynku pracy.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biznes, internet, komputer
„Coraz więcej osób chce zakładać firmy”. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości o nowych rozwiązaniach dla biznesu

Konstytucja Biznesu już działa, ale szykowane są kolejne ważne zmiany. W Olsztynie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała spotkanie na temat nowych rozwiązań dla firm. Od końca...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV