Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Mazur pozbywają się azbestu

Do 2032 roku na Warmii i Mazurach trzeba usunąć 150 tysięcy ton azbestu. Fot. archiwum

Pozbądź się azbestu z dachu swego domu – apeluje Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” w Ełku i ogłasza kolejny nabór wniosków o dofinansowanie na usuwanie tego trującego minerału.

Dofinansowaniem objęte będą między innymi demontaż dachu, transport i utylizacja wyrobów zawierających trujący materiał. O pomoc ubiegać się mogą mieszkańcy miast i gmin: Ełk, Gołdap i Biała Piska, a także gmin: Kalinowo, Prostki, Stare Juchy oraz Dubeninki.

W 2009 roku rząd przyjął program oczyszczania kraju z azbestu na lata 2009-2032. Poszycie dachowe z eternitu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia i może skutkować wieloma chorobami.

Wnioski należy składać w odpowiednich do miejsca zamieszkania urzędach gmin do 15 lutego przyszłego roku. Przedsięwzięcie w 85 procentach jest finansowane z pieniędzy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

(mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, azbest
W ełckim technoparku działa już 13 firm

W Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku rozpoczęła działalność kolejna firma. W sumie jest ich 13. Park Naukowo-Technologiczny powstał w 2012 r, a rok później stał się częścią...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV