Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Olecka przerażeni wizją inwestora z Podlasia. W mieście ma powstać żwirowania. Posłuchaj audycji Śliska sprawa

Fot. Wojciech Chromy

W audycji Śliska sprawa problemy mieszkańców Olecka, którzy boją się planów inwestora z Podlasia. Chodzi o żwirownię, która ma powstać przy ulicy Leśnej. To ewenement na skalę kraju – dotychczas podobne inwestycje realizowano poza granicami miast.

Ludzie protestują, część radnych mówi o nadmiernej przychylności burmistrza dla inwestora. Twierdzą, że zostali wprowadzeni w błąd, a nawet oszukani. Burmistrz odpowiada, że ma związane ręce. W tle jest zmiana przepisów prawa górniczego, która obliguje samorządy do ujawniania złóż. Dla włodarza Olecka jest to jednoznaczne z wydaniem zgody na prowadzenie działalności. Dla zaniepokojonych mieszkańców natomiast katastrofa, bo Olecko jest bogate w złoża i w niedługim czasie całe może być jedną wielką żwirownią.

Czy sprawa jest przesądzona? W programie głosy mieszkańców, władz miasta, inwestora i ekspertów, którzy odnieśli się do sytuacji Olecka.

Posłuchaj audycji Śliska sprawa

00:00 / 00:00

Fot. Wojciech Chromy

Fot. Wojciech Chromy

Fot. Wojciech Chromy

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV