Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Olsztyna i Elbląga oddali hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska

Olsztyn oddał hołd Pawłowi Adamowiczowi. Fot. A. Piedziewicz

Olsztynianie najpierw zapalili znicze przed ratuszem, a potem przeszli na stare miasto, gdzie w niedzielę odbywał się olsztyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w taki sposób mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur złożyli hołd Pawłowi Adamowiczowi. Cześć prezydentowi Gdańska oddali również elblążanie.

Marta Kamińska, współorganizatorka spotkania w Olsztynie, oraz mieszkańcy mówili o szoku, że do zbrodni doszło właśnie w taki dzień.

Cała radość gdzieś uleciała, bo okazało się, że ktoś tego dnia postanowił w brutalny sposób zaatakować drugiego człowieka

– komentowała Marta Kamińska.

W spotkaniu wzięli też udział wojewoda Artur Chojecki, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, a także miejscy radni. Spotkanie przebiegło w ciszy, nie było przemówień ani transparentów – poza jednym: „Stop przemocy”.

Również tłumy elblążan spotkały się na Starym Mieście, by oddać cześć pamięci zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. – Jesteśmy przeciwko nienawiści – takie było przesłanie uroczystości która zaczęła się przy dźwiękach dzwonów Katedry Św. Mikołaja.

Paweł Adamowicz nie żyje, zaledwie wczoraj mówił „ to cudowny czas dzielenia się dobrem”. Niestety bestialski atak zabrał wszystko – życie, radość, plany i marzenia. Została pustka i żal

– mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Elblążanie przynieśli ze sobą ”światełko do nieba ”- świece, zimne ognie , latarki i znicze.  Na koniec uroczystości odśpiewali  Hymn Polski. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz często gościł w Elblągu. Z miastem łączyły go relacje rodzinne.

Elbląg oddał hołd Pawłowi Adamowiczowi. Fot. M. Stankiewicz

 

Autor: A. Piedziewicz/M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, hołd, Olsztynianie
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje

Paweł Adamowicz nie żyje. Poinformowali o tym doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i minister zdrowia Łukasz Szumowski. Z najgłębszym żalem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV