Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Olsztyna reagują na łamanie zasad. Straż miejska interweniuje

Fot. P. Getka

Choć w większości olsztynianie przestrzegają obowiązku pozostawania w domach, zdarzają się przypadki łamania zasad. Mieszkańcy są jednak czujni i zgłaszają takie sytuacje odpowiednim służbom.

W połowie tygodnia wprowadzono jeszcze ostrzejsze regulacje mające ograniczyć zakażenia koronawirusem. Wśród najważniejszych z nich jest zakaz opuszczania domu poza koniecznością zrobienia zakupów, wizyty w aptece lub u lekarza oraz wyjścia do pracy. Zabronione są także zgromadzenia powyżej 2 osób.

Mimo to, w mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia – głównie dzieci i młodzieży – spotykających się na placach zabaw, w parkach lub grających w piłkę na osiedlowych boiskach. Okazuje się, że olsztynianie są czujni i zgłaszają takie przypadki strażnikom miejskim. Dziennie odbierają kilka takich telefonów.

O nowych zasadach służby przypominają mieszkańcom m.in. za pomocą miejskiego systemu ostrzegania. Emitowany jest specjalny komunikat.

Strażnicy miejscy interweniują nie tylko wobec osób łamiących najnowsze przepisy, ale także wobec bezdomnych. Patrole dodatkowo mierzą im temperaturę ciała. W razie konieczności informują odpowiednie służby.

Przypominamy, że zmieniły się także zasady korzystania z komunikacji zbiorowej. Tramwajami i autobusami komunikacji miejskiej nie może podróżować więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących.

Obowiązujące teraz zasady szczegółowo są opisane na rządowych stronach internetowych.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż miejska, koronawirus
WHO ogłasza pierwsze testy leków wspomagających walkę z koronawirusem

Pierwsi pacjenci przystąpili w piątek do testów leków wspomagających walkę z koronawirusem - ogłosił szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus. Naukowcy chcą w ten sposób...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV