Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy protestują przeciwko pomysłowi wybudowania sceny w Parku Podzamcze

Fot. Fotolia.com

Czy Stare Miasto w Olsztynie ma tętnić życiem, czy być komfortowym miejscem do życia? Mieszkańcy bloków przy ulicy Grunwaldzkiej, które przylegają do Parku Podzamcze nad Łyną, protestują przeciwko planom rewitalizacji parku.

W założeniach jest wybudowanie w okolicach Mostu Świętego Jana sceny – a to, zdaniem autorów petycji, byłoby bardzo uciążliwym sąsiedztwem. Do ratusza trafiła petycja, której sygnatariusze – około 600 osób – sprzeciwiają się takim planom.

Miasto ogłosiło przetarg na rewitalizację parku, w której na razie nie ma sceny. Projekt na razie zakłada m.in. uporządkowanie zieleni oraz stworzenie podestów pod ogródki restauracyjne. Przetarg został jednak unieważniony, ponieważ 3 firmy, które zgłosiły się do niego, zaoferowały wyższą kwotę, niż zakłada budżet tej inwestycji. Miasto chce na to wydać niespełna 360 tysięcy złotych. Teraz ratusz przygotowuje się do kolejnego przetargu.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w scena, Park Podzamcze
Wiemy, do kogo trafił Bursztynowy Słowik Hoffer Superhit Festiwal. Dziś młodzi muzycy uczestniczą w warsztatach wokalnych

Znamy laureatów 11 edycji Hoffer Superhit Festiwal Działdowo 2018. Do rywalizacji o Bursztynowego Słowika stanęło 29 wykonawców z całej Polski. Jury w składzie Kasia Stankiewicz, Marek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV