Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Warmii i Mazur czczą pamięć Jana Pawła II

Papież Jan Paweł II. Fot. archiwum

W wielu szkołach na Warmii i Mazurach noszących imię papieża Polaka, m.in. w Ełku, Giżycku, Reszlu, Morągu, Rożentalu i Pieckach odbędą się uroczystości upamiętniające Karola Wojtyłę.

Jana Pawła II będą wspominali również mieszkańcy Kętrzyna, którego papież jest honorowym obywatelem – powiedział dyrektor tamtejszego Gimnazjum nr 2 Jerzy Pruszyński. Wiele osób zapala znicze na rondzie im. Jana Pawła II. W godzinę śmierci papieża, punktualnie o 21:37, przy tablicy upamiętniającej Karola Wojtyłę, zapłonie 150 zniczy pamięci.

00:00 / 00:00

Uroczystości upamiętniające Jana Pawła II odbędą się także w stolicy regionu. O 18.00 na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Głowackiego w Olsztynie rozpocznie się Otwarty Memoriał Pływacki.

Godzinę później w katedrze św. Jakuba zostanie odprawione nabożeństwo w intencji papieża Polaka i modlitewne czuwanie przygotowujące do jego kanonizacji, która odbędzie się 27 kwietnia w Watykanie. Razem z Janem Pawłem II zostanie wyniesiony na ołtarze papież Jan XXIII.

Modlitewne czuwanie odbędzie się także w parafii błogosławionego Jana Pawła II w Ełku – pierwszej w regionie, która przyjęła imię papieża po beatyfikacji w 2011 roku. (ami/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papież
Chwile, których nie można zapomnieć…

W latach 70-tych Wanda Lipska zapytała księdza na dniach skupienia w Częstochowie, czy to możliwe, by Polak został papieżem. Koleżanki ją wtedy wyśmiały. Potem w 1978...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV